گُلِیج با اقتدار طلایی شد/ پایان کار نمایندگان ایران با یک طلا و ۲ برنز

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات چهار وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان که از عصر امروز (یکشنبه) در لهستان برگزار شد، مجتبی گُلِیج در وزن ۹۶ کیلوگرم با پیروزی در فینال مقابل حریف بلاروس نخستین مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ گئورگی نوگایف از اسلواکی را مغلوب کرد. وی در در دور بعد کاراس از رومانی را با نتیجه ۱۱ بر یک شکست داد و راهی دور سوم شد. گلیج در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۳ (حریف ۳ اخطاره شد) از سد رسول ماگومدوف از روسیه گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی برای حضور در فینال به مصاف مورازی مچیدلیدزه از اوکراین رفت و با نتیجه ۸ بر ۶ پیروز شد و فینالیست شد.

گُلیِج در فینال به مصاف دزیانیس خرامیانکو از بلاروس رفت و با برتری ۱۰ بر صفر به مدال طلا دست یافت. در این وزن ۲۱ نفر وزن‌کشی کرده‌اند.

پیش از این یونس امامی در وزن ۶۵ کیلوگرم در ۶ وزن دوم ایران را صاحب مدال برنز کرده بود. امین طاهری نیز در روز اول در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز رسیده بود.

بدین ترتیب آزادکاران کشورمان با کسب یک مدال طلا و ۲ برنز به کار خود در مسابقات امیدهای جهان در لهستان پایان دادند.

نتایج سایر نمایندگان کشورمان در چهار وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن ۷۰ کیلوگرم حمیدرضا زرین پیکر پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ذولفقار ماخاماتوف از قزاقستان با نتیجه ۵ بر ۶ شکست خورد که با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف آمریکایی از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.در این وزن ۲۱ نفر به روی باسکول رفته اند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۲۵ نفر حضور دارند، محمد متقی‌نیا در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۴ مغلوب یاجورو یاماساکی از ژاپن شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل حریف گرجستانی از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

انتهای پیام/آ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *