گزینه اول و آخرم پرسپولیس است اما باید دغدغه‌هایم برطرف شود/ دنبال قهرمانی هستیم نه رکورد زدن/ جدایی طارمی به سود خودش بود و پرسپولیس

کمال کامیابی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره حضورش در تمرینات تیم ملی، احتمال تمدید قرارداد با پرسپولیس و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

فارس: در همین ابتدا در خصوص برنامه‌های تیم ملی و حضور ملی‌پوشان در جلسه ریکاوری صحبت کن.

خدا را شکر شرایط تیم ملی خیلی خوب است و با برنامه‌ریزی که کادر فنی با باشگاه‌ها انجام داده و با همکاری خوبی که به وجود آمده بازیکنان در تمرینات ریکاوری شرکت می‌کنند که این مسئله با هماهنگی بین باشگاه‌ها و تیم ملی است. به نظر من اقدام خیلی خوبی است چرا که یک روز بعد از بازی‌ها به صورت کاملا حرفه‌ای ریکاوری می‌کنیم و امیدوارم تاثیر این موضوعات را روی جام جهانی هم ببینیم. 

فارس: البته در ابتدا انتقاداتی به این برنامه بود اما بعدا باشگاه‌ها هماهنگ با تیم ملی کار کردند.

ببینید ما آنجا به صورت کاملا حرفه‌ای ریکاوری می‌کنیم و همه هم از این موضوع راضی هستیم. فکر می‌کنم حدود ۱۵۰ روز تا جام جهانی باقی مانده و مطمئنا با ادامه این روند تاثیر آن را در عملکرد تیم ملی خواهیم دید. قطعا هر کسی که کادر فنی تیم ملی صلاح بداند و در جام جهانی حضور داشته باشد به نحو احسن کار را انجام خواهد داد. 

فارس:بدون شک نظر کادر فنی تیم ملی برای انتخاب بازیکنان مهمترین فاکتور است اما خودت چقدر امیدوار هستی بتوانی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور داشته باشی؟

من همه تلاشم را می‌کنم. صددرصد همه چیز به نظر کارلوس کی‌روش بستگی دارد. من به عنوان یک فوتبالیست باید تمرین کنم و امیدوارم که برای باشگاه‌ها و تیم ملی عملکرد خوبی داشته باشم. قطعا کادر فنی تیم ملی آنالیز دقیقی از بازیکنان تیم ملی خواهد داشت و صددرصد تلاشم را می‌کنم که نظر آقای کی‌روش را جلب کرده و در تیم ملی حضور داشته باشم اما مطمئن باشید اگر در لیست نهایی نباشم مثل یک هوادار با همه وجودم برای موفقیت تیم ملی دعا خواهم کرد و اگر هم باشم که مثل یک سرباز برای تیم ملی ایران می‌جنگم. مطمئنا بازی کردن در جام جهانی یک برند به حساب می‌آید و هر بازیکنی که با نظر کادر فنی تیم ملی در روسیه حضور داشته باشد برای اعتلای پرچم ایران تلاش زیادی خواهد کرد.

فارس: رقبای ایران در جام جهانی مشخص شده است. چقدر از حریفان تیم ملی شناخت داری؟

ما با تیم‌های بزرگ دنیا همگروه شدیم و به همین دلیل شناخت خوبی از این تیم‌ها داریم و بازیکنانش را می‌شناسیم. بدون شک کادر فنی تیم ملی آنالیز خوبی از حریفان تیم ملی در جام جهانی در اختیار بازیکنان قرار خواهد داد. البته این را هم بگویم ایران و ۳۱ تیم دیگری که به جام جهانی رفته‌اند بهترین تیم‌های دنیا بودند که به این مسابقات راه پیدا کردند. قرعه‌کشی جام جهانی هم این موضوع را به خوبی نشان داد. خوشحالم که با تیم‌های بزرگی همگروه شدیم و می‌توانیم با بهترین‌های دنیا رقابت کنیم.  مطمئنا تقابل با تیم‌های بزرگ و بازیکنان مطرح انگیزه مضاعفی به ملی‌پوشان می‌دهد. 

جام جهانی مسابقات بسیار سطح بالایی است و مطمئنا کادر فنی تیم ملی بازیکنانی را به این مسابقات خواهد برد که در بهترین شرایط باشند. همه بازیکنان تلاش می‌کنند تا در لیست نهایی قرار بگیرند. چرا که هدف همه ما تلاش و جنگیدن مثل یک سرباز برای پرچم ایران است. در این ۱۵۰ روز باقیمانده مطمئنا کادر فنی تیم ملی رقبا را به بهترین شکل آنالیز خواهد کرد و بازیکنان هم از نظر روحی و جسمانی در بالاترین شرایط قرار خواهند گرفت و امیدوارم همه دست به دست هم بدهند تا تیم ملی نتایج تاریخی بگیرد.فارس:تقابل با بزرگانی چون کریس رونالدو، اینیستا، پیکه، بن عطیه و… نیاز به آمادگی روحی روانی و آمادگی جسمانی بالایی دارد. به نظرت آیا این شرایط در بین ملی‌پوشان ایرانی وجود دارد؟

فارس: کار در جام جهانی سخت است اما چقدر امیدواری تیم ملی بتواند در این مسابقات امتیاز گرفته و حتی شگفتی‌ساز شود؟

همه کسانی که شرایط تیم ملی را دنبال می‌کنند می‌دانند که پتانسیل این تیم بسیار بالاست. خوشبختانه بازیکنان خوبی در داخل و خارج کشور داریم که تلاش زیادی می‌کنند و از طرفی یک مربی بزرگ و باشخصیت به نام کی‌روش که وجهه جهانی دارد در تیم ملی حضور دارد. ما در سال‌های اخیر همواره تیم اول آسیا بودیم و حریفان از ما می‌ترسند. شاید برخی فشارها به ملی‌پوشان وارد شده باشد اما امیدوارم با پتانسیلی که داریم تیم ملی در جام جهانی بدرخشد و بازیکنان زیادی بتوانند راهی تیم‌های بزرگ اروپایی شوند.

فارس:قرارداد برانکو هم با پرسپولیس تمدید شد تا خیال پرسپولیسی‌ها راحت شود.

کارنامه برانکو نیاز به تعریف من ندارد و او رزومه بسیار مشخصی دارد. برانکو در پرسپولیس بهترین نتایج را گرفته و او تسلط زیادی روی این تیم دارد. او به عنوان یک مربی بین‌المللی و باهوش در این مدتی که در پرسپولیس حضور دارد شناخت بسیار خوبی از وضعیت پرسپولیس، فوتبال ایران و بازیکنان دارد و به همین دلیل بهترین گزینه برای حضور در پرسپولیس است به طوری که او در این چند سال هواداران هم ارتباط خوبی با آنها دارد.مطمئنا در ۲ سال تمدید شده برانکو برنامه‌ریزی خواهد کرد که پرسپولیس در آسیا نتیجه بگیرد و این امر دست یافتنی است. پرسپولیس می‌تواند در آسیا قهرمان شود و این مسئله نیاز به یک برنامه‌ریزی خوب دارد. برانکو مربی خوب خارجی است که به فوتبال ایران کمک زیادی کرده و با او در آسیا حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

فارس: قرارداد خودت در پایان فصل به پایان می‌رسد، پرسپولیسی‌ها می‌توانند امیدوار باشند که حضورت را در این تیم ادامه می‌دهی؟

ببینید گزینه اول و آخر من پرسپولیس است اما باید به هر حال شرایط هم فراهم شود. من از سال گذشته طلب زیادی از پرسپولیس دارم. سر این موضوع چند بار هم با گرشاسبی صحبت کردم. من یک فوتبالیست حرفه‌ای هستم و جز فوتبال بازی کردن شغلی ندارم. به هر حال باید دغدغه‌های به حق ما هم برطرف شود. بازی کردن در پرسپولیس فشار زیادی به بازیکنان وارد می‌کند و خدا را شکر در این چند سالی که اینجا هستم نتایج خوبی گرفتیم. بدون شک اگر شرایط مهیا باشد گزینه من فقط پرسپولیس خواهد بود. در این جلساتی که با گرشاسبی داشتم باشگاه اعلام کرد با ما تسویه حساب کرده و ۴۰ درصد پول داده که اصلا اینطور نیست. 

فارس: به جز خودت ، ۱۰ بازیکن دیگر قراردادشان به پایان می‌رسد. تکلیف این بازیکنان چه خواهد شد؟

باشگاه در این مدت درگیر تمدید قرارداد با برانکو بود اما با بازیکنانی که قراردادشان این فصل به پایان می‌رسد هنوز مذاکره و صحبتی نشده است. ما ۱۱ بازی به پایان لیگ و ۶ بازی در لیگ قهرمانان آسیا داریم و نمی‌دانم برنامه باشگاه چیست. 

فارس:مهدی طارمی هم که از پرسپولیس جدا شد و اینطور شنیده می‌شود که بازیکنان حتی نام او را بایکوت کرده‌اند و دیگر درباره طارمی صحبت نمی‌کنند. این موضوع را تائید می‌کنی؟

نه چنین مسئله‌ای نیست و ما طارمی را بایکوت نکردیم. جایگاه او از نظر فنی در پرسپولیس مشخص است و حتی در زمان محرومیت به گونه‌ای تمرین می‌کرد که انگار محروم نیست اما به هر حال شرایط به گونه‌ای رقم خورد که او از پرسپولیس برود و فکر می‌کنم هم به نفع خودش و هم به نفع باشگاه شد. مهدی زحمت زیادی کشید و دو فصل آقای گل شد اما به هر حال برخی هواداران پرسپولیس که روی این تیم تعصب زیادی دارند شاید احساسی شده و توهین کردند اما باید بدانند که فوتبال حرفه‌ای است و نباید زحمات طارمی را فراموش کرد. نباید بی‌معرفت باشیم و گل‌هایی که برای پرسپولیس زده را فراموش کنیم.

فارس: احتمال قهرمانی پرسپولیس زیاد است. فکر می‌کنی امسال بتوانید از نظر روند امتیازی یک قهرمانی شگفت‌انگیز را تجربه کنید؟

ما به دنبال قهرمان شدن هستیم نه رکورد زدن. ۱۱ هفته تا پایان لیگ باقی مانده و همه تیم‌ها مقابل پرسپولیس بسته بازی می‌کنند که این کار را سخت کرده و ما را اذیت می‌کند. با این همه تمرکز ما بر روی تکرار قهرمانی است و خوشبختانه با رقبا فاصله خوبی داریم و باید این روند را ادامه دهیم. همه هم و غم ما این است که هواداران پرسپولیس را خوشحال کنیم و می‌دانیم که توقعات از ما بالا رفته است.

فارس: به دلیل ۳ کارته شدن بازی با گسترش‌فولاد را از دست دادی.

این نظر شخصی من است؛ یک مربی یا بازیکن اشتباه می‌کند و داور هم انسان است و اشتباه می‌کند اما متاسفانه برخی داوران از نظر شرایط بدنی آمادگی خوبی ندارند. بارها پیش آمده در بازی‌ها داور با صحنه حساس بازی ۲۵ متر فاصله دارد و یک تشخیص اشتباه می‌دهد. گاهی همین تشخیص غلط باعث می‌شود یک توپ گل شود و زحمات یک تیم هدر برود. کارتی که در بازی با مشکی‌پوشان گرفتم هم، همینطور بود. داور از صحنه دور بود و من اعتراض داشتم که بازیکن حریف باید کارت بگیرد نه من. برخی داوران خطاهای خنده‌دار می‌گیرند. از یکسری داور اسم نمی‌برم اما به ما حرف‌های عجیب و قریب در زمین می‌زنند که برای من قابل توجیه  نیست. این برخوردها یعنی چه؟ متاسفانه برخی از داوران به حالت لجبازی قضاوت می‌کنند و در حالی که همه باید از فوتبال لذت ببریم آنها برخوردهای شخصی انجام می‌دهند. 

فارس: پرسپولیس بدون تو و ربیع‌خواه به مصاف گسترش‌فولاد خواهد رفت. این موضوع کار را برای پرسپولیس سخت نمی‌کند؟

خدا را شکر بازیکنان خوبی داریم و نبود ما دو نفر به چشم نخواهد آمد. تا اینجا هم در هر بازی اگر بازیکنی غایب بوده جایگزین او به بهترین شکل عمل کرده است. پرسپولیس ۲۵ بازیکن خوب دارد که شاید برخی از آنها کم بازی کنند اما در همان زمان کم خودشان را به خوبی نشان می‌دهند. ما در بازی با نفت از نعمت هواداران محروم بودیم و امیدوارم روز پنجشنبه به ورزشگاه بیایند و از پرسپولیس حمایت کنند چرا که ما از هواداران جان می‌گیریم. 

انتهای پیام/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *