افتتاحیه‌ای سرد و بی‌روح در عریض‌ترین خیابان دنیا/ ترک مراسم توسط مسئولان+عکس

به گزارش خبرگزاری فارس، همانطور که میزبان پیش از این نیز اعلام کرده بود اولین مراسم افتتاحیه بازی‌ها در محیطی غیر ورزشی و خارج از استادیوم باحضور ورزشکاران، مسئولان و  عموم مرم برگزار شد. 

از ساعت‌ها پیش و برای برپایی این آیین تدابیر شدید امنیتی و ترافیک اعمال شد تا ورزشکاران، کادر فنی و همچنین مسئولان با اسکورت‌های ویژه و اتوبوس بتوانند در سریعترین زمان ممکن و بدون مشکل به میدان اصلی شهر منتقل شوند.

میدان اصلی و برجی که در آن وجود دارد محور اصلی برنامه بود و با وجود اینکه ساعت ٢٠ برای شروع برنامه در نظر گرفته شده بود اما از ساعت‌ها قبل و به منظور سرگرم کردن مردمی که در خیابان «دخولیو» (عریض‌ترین و بلندترین خیابان دنیا) حضور یافته‌ بودند، برنامه‌هایی شاد و متنوع برگزار شد.

با نزدیک شدن به ساعت ٢٠ و رسیدن تمامی مدعوین به محل، همانند تمام مراسم‌ افتتاحیه شمارش معکوس آغاز و افتتاحیه با آتش بازی مختصر و محدود شروع شد.

بعد از مستقر شدن گروه‌های هنری که در اصل مسئولیت هدایت و کنترل ورزشکاران را بر عهده داشتند، اعضای کاروان‌های ورزشی ٢٠٦ کشور شرکت کننده بدون نظم و هماهنگی مختص این مراسم و بصورت گروهی و غیرمنظم در مقابل سن بزرگی که با چندین مانیتور بزرگ شکل گرفته بود حضور یافتند.

نه از نظم خبری بود و نه از حضور پرچمدار هر کشور در پیشانی کاروان.

خبرنگاران و عکاسان هم همانند مسئولان که در بخشی نسبتا غیر مشرف برایشان سکو در نظر گرفته شده بود، جا و مکان مناسب و خاصی نداشتند تا شعار این رویداد که تمام توجه‌ها و نگاه‌ها به ورزشکار و نماد ملی شهر خواهد بود به حقیقت بپیوندد.

 بعد از ورود آخرین نفرات کاروان‌های شرکت کننده به محل، نوبت به حضور پرچمداران تمامی کشورها در یک صف طویل روی سن و سکو رسید. این بار نیز متفاوت، نه از اعلام نام کشورها و تشویق هواداران خبری بود و نه از معرفی پرچمدار و نمایش عکس‌هایی از کشور مورد نظر در رژه. این بخش مهم از مراسم نیز خیلی سرد و بی روح و در کمتر از بیست دقیقه برگزار شد.

تقریبا نیمی از حاضرین در جایگاه ورزشکاران و مسئولان بعد از این بخش برنامه که جزو برنامه‌های ابتدایی جدول برگزاری مراسم بود محل را ترک و به سمت خودروهای خود رفتند تا تاییدی باشد بر این مراسم بی روح و سرد.

بعد از رژه پرچمدار کشور هند روی سن نوبت به حضور محمد نصرتی عضو پرافتخار کاروان و ملی‌پوش جوان کشتی‌فرنگی کشورمان رسید تا با حمل پرچم مقدس جمهوری اسلامی‌ایران، حضور تیم و کاروان کشورمان در سومین دوره بازی‌ها رسمیت یابد. 

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *