فرار رو به جلو به سبک شاندیزی/شاید از پیش بازنده‌ایم!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،  پس از حذف تیم ملی فوتسال جوانان از رقابت‌های المپیک آرژانتین و کناره‌گیری علی صانعی سرمربی این تیم  از حضور در تمامی رده‌های تیم ملی، علی‌رغم اینکه مسئولان فدراسیون محمدرضا حیدریان اسطوره فوتسال ایران و آسیا را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال معرفی کرده بودند به یکباره از سوی سایت فدراسیون فوتبال اعلام شد که حمید شاندیزی به عنوان سرمربی این تیم معرفی شد.

*اسامی اولیه دعوت شدگان موج اعتراضات راه بهمراه داشت

بعد از انتخاب شاندیزی به یکباره لیستی توسط  وی در خروجی سایت فدراسیون قرار گرفت که در نوع خود جالب بود؛ لیستی که موج اعتراضات در جامعه فوتسال را بدنبال داشت و شامل تعدادی از بازیکنان المپیکی ۲ نفر از بازیکنان دوره قبل که در قهرمانی آسیا حضور داشتند، بود که در این بین اسامی ۵ بازیکن از یک شهر آن‌هم مشهد زادگاه شاندیزی به چشم می‌خورد!

*در دیدار روسیه اثری از فوتسال ایرانی دیده نشد

به هر صورت اردوهای این تیم برگزار شد و بالاخره قرار شد که تیم ملی ۲ دیدار دوستانه با تیم ملی روسیه در تهران داشته باشد که متاسفانه در این دو دیدار این تیم اثری از فوتسال ایرانی از خود به نمایش نگذاشت و موجی از انتقادات را به راه انداخت. حتی عده ای از پیشکسوتان نقاط ضعف و قوت این تیم را به اطلاع شاندیزی رساندند، اما گوش شنوایی وجود نداشت.

*بعد از نتایج ضعیف چین تایپه زنگ خطر به صدا درآمد

بعد از بازی با روسیه بلافاصله این تیم در تورنمنت چین تایپه شرکت کرد که در آن تورنمنت هم نتیجه خیلی خوبی در حد و اندازه قهرمان آسیا بدست نیاورد و در بین ۴ تیم سوم شد و دیگر نتایج ضعیف این تیم مقابل تیم‌های داخلی، باعث شد که کمیته فنی احساس کند که زنگ خطر برای مدافع عنوان قهرمانی به صدا در آمده است.

*انتخاب هاشمی  زاده با توجه به نتایج ضعیف بود

بلافاصله پس از بازگشت تیم ملی از تورنمنت چین تایپه، کمیته فنی جلسه ای را با حضور حمید شاندیزی برگزار و این کمیته تصمیم می‌گیرد که محمد هاشم زاده مربی تیم ملی را بعنوان مدیر فنی تیم ملی زیر ۲۰ سال انتخاب کند. بعد از انتخاب هاشم زاده از طرف کمیته فنی توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی، شاندیزی در مصاحبه‌ای اعلام می‌کند انتخاب هاشم‌زاده به عنوان مدیرفنی به دلیل شناخت و آگاهی کامل من از او، و به خاطر دید فنی بسیار خوب وی است؛ در صورتیکه اینطور نبوده و کمیته فنی با توجه به نتایج ضعیف این تیم تصمیم می‌گیرد که هاشم زاده را به کادر فنی اضافه کند.

 *رقبا متوجه ضعف تیم ملی شدند

حال با نزدیک شدن به مسابقات مقدماتی زیر ۲۰ سال آسیا در خرداد ماه، مصاحبه‌های جالبی از  سوی شاندیزی سرمربی این تیم و مسئولان کمیته فوتسال منتشر می‌شود مبنی براینکه به عنوان مثال افغانستان از چندین بازیکن ایرانی بهره می‌برد و فوتسال ما را می شناسد یا فلان تیم‌ها از بازیکنان صغر سنی استفاده می‌کنند. با این توجیهات شاندیزی و مسئولان کمیته فوتسال، سایر تیم‌های آسیایی متوجه ضعف تیم ملی ایران شده‌اند و همچنین این موضاعات می تواند باعث ناامیدی و دلسردی بازیکنان جوان تیم ملی شود و به نوعی از همین الان به دنبال بهانه‌ای برای ناکامی احتمالی در صورت قهرمان نشدن در این مسابقات هستند.

*دست به دست هم دهیم تا آقایی فوتسال ایران را شاهد باشیم

امید است مسئولان کمیته فوتسال و حمید شاندیزی سرمربی تیم ملی زیر ۲۰ سال به جای این توجیهات و بهانه‌گیری‌ها به  استقبال مشورت با پیشکسوتان بروند و تمرکزشان را برای بررسی نقاط ضعف و قوت این تیم بیشتر کنند تا باز هم شاهد تکرار قهرمانی و آقایی فوتسال ایران در آسیا باشیم.

انتهای پیام/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *