طلایی: انتخاب کاوه بهترین تصمیم بود/ کشتی آزاد به تجربیات او نیاز داشت

محمد طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط تیم ملی کشتی آزاد جوانان گفت: متأسفانه به خاطر تغییر و تحولاتی که در فدراسیون صورت گرفت یک تورنمنت مهم را از دست دادیم. البته در مسابقات چند جانبه‌ایی که در تهران با حضور تیم‌های داخلی برگزار شد سعی کردیم این خلاء را جبران کنیم.

وی افزود: امسال نسبت به سال گذشته با تدارکات کمتری به مسابقات می‌رویم که کار را برای ما سخت می‌کند. از طرفی در چند وزن کشتی‌گیران را به طور کامل در اختیار نداشتیم. در ۹۷کیلوگرم فروتن به امیدها قرض دادیم و در انتخابی جوانان کشتی نگرفت. بعد هم به اردوی بزرگسالان رفت و او را در اختیار نداشتیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان  تصریح کرد:‌ در وزن ۷۴کیلوگرم هم نخودی از همان ابتدا به بزرگسالان رفت و به مسابقات آسیایی اعزام شد و به هیچ عنوان در اردوهای ما حضور نداشت. در وزن ۶۵ کیلوگرم هم یزدانی به طور کلی تصمیم به حضور در رده سنی بزرگسالان را دارد. سعی کردیم نفرات اول انتخابی تیم ملی را به طور کامل به قهرمانی آسیا اعزام کنیم. البته فقط در ۷۴کیلوگرم کاووسی جایگزین نخودی شد که به بزرگسالان رفته است.

طلایی با بیان اینکه بعد از مسابقات قهرمانی آسیا می‌توان ارزیابی بهتری از آزادکاران جوان داشت، گفت: بعد از این رقابت‌ها دست‌مان برای مسابقات جهانی بازتر می‌شود. ما سعی کردیم همکاری و تعامل خوبی با تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم و هر زمانی از ما کشتی‌گیر خواستند به آنها دادیم چون اولویت را روی برنامه آنها گذاشتیم. اما امیدواریم برای حضور در مسابقات جهانی بتوانیم تیمی خوب و قدرتمند را ببندیم.

وی درباره حضور محسن کاوه به عنوان مدیر تیم‌های ملی کشتی‌آزاد و تأثیر او به عنوان یک فرد با تجربه برای ایجاد تعامل و هماهنگی‌های بیشتر گفت: جلسه خوبی با آقای کاوه داشتیم و درباره برنامه‌های تیم‌های ملی صحبت کردیم. کاوه فردی فنی است و بزرگتر همه ما بوده و زمانی برای ما مربیگری کرده است.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان  در پایان خاطرنشان کرد: حضور چنین فرد با تجربه‌ای که رابطه خوبی هم با خانواده کشتی دارد می‌تواند تأثیر به‌سزایی در تعامل کادر فنی تیم‌های ملی با یکدیگر داشته باشد. ما هم نیازهای خود را از جمله نبود پزشک تغذیه در کنار تیم را به او منتقل کرده‌ایم و گفتم که تمرکز ما باید روی مباحث فنی باشد. انتخاب کاوه به عنوان مدیر تیم‌های ملی در این مقطع بهترین تصمیم ممکن بود چرا که کشتی می‌تواند از تجربیات گران‌بهای او به عنوان فردی فنی و کارآزموده بهره‌مند شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *