باوفا: به قهرمانی آسیا به عنوان آماده‌سازی مسابقات جهانی نگاه می‌کنیم

حمید باوفا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط فرنگی‌کاران جوان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا،‌گفت: خوشبختانه اردوهای خوبی را در این چند ماهه برگزار کردیم و بچه‌ها در شرایط مناسبی عازم این رقابت‌ها خواهند شد. 

وی ادامه داد: از دی ماه سال گذشته و با جام تختی کارمان را آغاز کردیم و در این مدت بچه‌ها روند خوبی را طی کردند؛البته ۸۰ درصد تیم نسبت به سال گذشته دچار تغییرات شده است، اما خوشبختانه شرایط خوب است و امیدوارم بتوانیم نتایج درخشانی کسب کنیم. 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در پاسخ به این سوال که بنظر می‌رسد حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بیشتر به عنوان تورنمنتی تدارکاتی برای مسابقات جهانی باشد،‌گفت: دقیقاً؛ من همیشه به آسیایی به عنوان یک تورنمنت تدارکاتی آماده‌سازی قبل از مسابقات جهانی نگاه می‌کنم، تا کشتی‌گیرانی که مدنظر ما هستند بتوانند محک بخورند. از طرفی بدلیل فاصله کم مسابقات آسیایی تا رقابت‌های جهانی در ۳ – ۴ وزن کشتی‌گیران اصلی اعزام نمی‌شوند  تا نفرات دوم محک بخورند. 

باوفا درباره تغییرات در تیم ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: در این سال‌ها بیشتر این نفرات در اردوهای تیم ملی حضور داشتند و همراه ما بودند؛ ما هم سعی کردیم نفراتی که مستعدتر هستند را حفظ کنیم. به عنوان مثال رضانژاد در نوجوانان ذخیره بود و او را به اردو دعوت کردیم که امسال در انتخابی اول شد و نفر اول وزن دوم ما است. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا روند آماده‌سازی که مدنظرش بوده به خوبی پیش رفته است یا نه، عنوان کرد: بعد از حضور نعمتی به عنوان سرپرست فدراسیون تنها ۲ اردو داشتیم و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم تمام امکانات فراهم باشد و به  ارزیابی دقیقی برسیم. فدراسیون در این مدت در حد توان کمک کرد تا اردوها برگزار شود هر چند شاید شرایط ایده‌آل نبوده است، اما راضی‌کننده بوده است.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان تصریح کرد: تا زمانی که فدراسیون رئیس نداشته باشد نمی‌توان توقع بالایی از سرپرست داشت. امیدواریم هر چه زودتر انتخابات فدراسیون کشتی برگزار شود تا ثبات به فدراسیون بازگردد چرا که این موضوع به نفع همه است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *